Play-off začíná, v prvním utkání hostíme Hodonín!

Už je to tady. Klid zbraní v nejvyšší české soutěži stolních tenistů končí. Zítra se v Praze a Havlíčkově Brodě se roztočí boje v nadstavbové části Extraligy mužů - tzv. play-off. Osm nejlepších týmů po základní části soutěže, mezi nimiž nechybí trojnásobný šampion HB Ostrov Havlíčkův Brod, bude bojovat o jubilejní dvacátý titul mistra České republiky družstev mužů ve stolním tenisu.

Pro HB Ostrov to je již pátá účast v bojích i mistrovský titul v krátké historii havlíčkobrodského klubu. Svěřenci trenéra Bohumila Vožického vstupují do play-off jako suverénní vítěz základní části Extraligy, jejich čtvrtfinálovým soupeřem je SKST Stavoimpex Hodonín. Letošní extraligový nováček si účast mezi elitní osmičkou vybojoval díky skvělému finiši, když v boji o play-off přeskočil devítinásobného českého šampiona a posledního vítěze Extraligy (bez udělení titulu) pražské El Niňo…

Stolní tenisté HB Ostrov splnili v základní části Extraligy roli favorita. Počínali si naprosto suverénně, když vyhráli všech osmnáct utkání. Není divu, že trojlístek havlíčkobrodských opor v pořadí Michal Obešlo, Tomáš Tregler, Dmitrij Prokopcov ovládl žebříček úspěšnosti jednotlivců. Velkou porci zápasů odehrál s 50% úspěšností devatenáctiletý Radek Skála a v jednou utkání musel zasáhnout do boje i samotný trenér Bohumil Vožický. Jeho tým je prakticky bez slabin, trojlístek bývalých českých reprezentantů a talentovaný Skála tvoří velice kvalitní hráčský kádr a patří k nejžhavějším kandidátům na mistrovský titul.

Hodonínskému týmu se vydařil závěr základní části soutěže. Extraligový nováček vyhrál tři zápasy v řadě, včetně rozhodujícího bitvy v Praze s El Niněm. Jeho největší oporou je bývalý mládežnický reprezentant Patrik Klos, jenž se v posledních týdnech dostal do výborné formy. Z osmi posledních dvouher ani jednu neprohrál. Klose bodově doplňují mladý Ukrajinec Olexander Timofejev a zkušený Michal Kadlček. Vedle nich důležité extraligové zkušenosti sbírá český kadetský reprezentant Štěpán Brhel.

V letošním extraligovém ročníku se HB Ostrov s Hodonínem utkal dvakrát. Oba zápasy skončily hladkou výhrou havlíčkobrodského celku v poměru 3:0.

Úvodní utkání čtvrtfinálové série play-off mezi HB Ostrov Havlíčkův Brod a SKST Stavoimpex Hodonín, které se hraje v Birell Aréně zítra od 18:00 hodin, můžete sledovat LIVE v rámci komentovaného přenosu na který je odkaz na konci článku.


Po úterním utkání se čtvrtfinálová série přesune do Hodonína, kde se ve čtvrtek 8. dubna od 17:00 hodin uskuteční druhý zápas mezi HB Ostrov a SKST Stavoimpex. Případné rozhodující utkání by opět viděla havlíčkobrodská Birell Aréna, hrálo by se v sobotu 10. dubna v 16:00 hodin.Moderní tréninkový komplex

Vyzkoušejte si jedny z nejlepších podmínek pro trénování v celé střední Evropě.

+420 606 705 889

Poptávka pronájmu