Z Havířova si vezeme výhru

Stolní tenisté HB Ostrov Havlíčkův Brod zvítězili v utkání 12. kola české Extraligy nad Havířovem 1:3. V televizním duelu úřadující čeští šampióni potvrdili výbornou formu z posledního období, když nevyzpytatelný domácí tým přehráli díky dvěma bodům Michala Obešla, jeden přidal v úvodní dvouhře Tomáš Tregler. Oba čeští exreprezentanti dnes v Havířově neztratili jediný set…
Extraliga mužů 2021/2022, 12. kolo, ne 16.1.2022, Havířov
Havířov
HB Ostrov
1:3
Petr DAVID – Tomáš TREGLER 0:3 (-8,-8,-4)
Ondřej BAJGER – Michal OBEŠLO 0:3 (-11,-10,-3)
Šimon BĚLÍK – Radek SKÁLA 3:2 (9,-7,9,-1,7)
Petr DAVID - Michal OBEŠLO 0:3 (-5,-11,-5)
Sestava Havířov: David Petr, Bajger Ondřej, Bělík Šimon
Sestava HB Ostrov: Tregler Tomáš, Obešlo Michal, Skála Radek

Lepší úvod zápasu si HB Ostrov nemohl přát. Ve výborné formě hrající Tomáš Tregler si v úvodní partii pohlídal Petra Davida a nepovolil mu uhrát jediný set.

Klíčovým okamžikem druhé dvouhry byla koncovka první sady. Michal Obešlo v ní odvrátil pět setbolů soupeře, aby nakonec set vyhrál 12:10. A když Ondřej Bajger nezvládl ani závěr následující sady, bylo o druhém modu HB Ostrov rozhodnuto. Také Michal svého oblíbeného soupeře přehrál ve třech setech.

V následujícím souboji “mladých pušek“ byl Šimon Bělík od začátku o krok napřed. Radek Skála ale dokázal dvakrát srovnat krok. V rozhodujícím dějství však levorukému havlíčkobrodskému hráči utekl začátek a Bělík svůj náskok udržel až do konce. Havířov snížil na 1:2, ale více již nestihl.

Michal Obešlo další komplikace nepřipustil. Po excelentním výkonu přehrál Petra Davida, aniž ztratil jediný set. HB Ostrov tak v Havířově zvítězil 3:1 a díky lepšímu skóre poskočil v tabulce na druhé místo před pražské El Niňo.