Vítězná generálka HB Ostrov na Evropský pohár!

Stolní tenisté HB Ostrov Havlíčkův Brod vstoupili do kalendářního roku 2022 vítězně. V dnešním utkání 11. kola české Extraligy v domácí Birell Aréně zvítězili nad Sokolem PP Hradec Králové 3:1. O dva body úřadujících českých šampiónů se “postaral“ Tomáš Tregler, jeden a velice důležitý vybojoval sedmnáctiletý Ondřej Květoň, který v letošní Extralize dosud vyhrál všechny tři svá utkání.
Extraliga mužů 2021/2022, 0, pá 7.1.2022, BIRELL ARÉNA, Havlíčkův Brod
HB Ostrov
TJ Sokol PP Hradec Králové 2
3:1
Tomáš TREGLER – Marek Klásek 3:0 (10,2,4)
Dmitrij PROKOPCOV – Vlastimil Buben 2:3 (6,-10,-9,8,-8)
Ondřej KVĚTON – Jakub Crha 3:1 (9,-5,9,10)
Tomáš TREGLER - Vlastimil Buben 3:0 (8,6,4)
Sestava HB Ostrov: Tregler Tomáš, Prokopcov Dmitrij, Květoň Ondřej
Sestava TJ Sokol PP Hradec Králové 2: Klásek Marek, Buben Vlastimil, Crha Jakub

Úvodní extraligový zápas roku 2022 z pohledu HB Ostrov výborně rozehrál Tomáš Tregler. Havlíčkobrodská jednička hladce ve třech setech přehrála zkušeného Marka Kláska, který držel krok jen na začátku první sady.

Druhá dnešní partie už byla daleko vyrovnanější, ostatně jak už bývají zápasy Dmitrije Prokopcova s Vlastimilem Bubnem v poslední době zvykem. Levoruký královéhradecký odchovanec, pokud má den, dokáže pozlobit každého soupeře. A dneska měl Buben i potřebnou dávku štěstí, která mu v koncovce rozhodujícího setu od stavu 8:8 pomohla k vítězství.

Za nerozhodného stavu 1:1 se utkal benjamínek domácí sestavy s dlouhodobou jedničkou Sokola Jakubem Crhou. Bitvu o důležitý druhý bod lépe zvládl sedmnáctiletý Ondra Květon. Český juniorský reprezentant sice nejprve ztratil slibné vedení 2:1 na sety a 6:2, aby pak v koncovce Crhu přece jen udolal poměrem 12:10.

Tečku za dnešním duelem s královéhradeckým sokolem udělal Tomáš Tregler, jenž si nebezpečného Vlastimila Bubna velmi pečlivě pohlídal a svým druhým bodem v utkání zpečetil výhru svého týmu v poměru 3:1.

Stolní tenisté HB Ostrov se tak velmi dobře naladili na blížící se důležité vystoupení na mezinárodní scéně. Již za týden čeká české šampióny úvodní utkání čtvrtfinále Evropského poháru, ve kterém v pátek 14. ledna od 18:00 hodin přivítají v domácí Birell Aréně přední španělský celek Borges Vall.


Na celé utkání se můžete podívat zde:

Fotogalerie

Moderní tréninkový komplex

Vyzkoušejte si jedny z nejlepších podmínek pro trénování v celé střední Evropě.

+420 606 705 889

Poptávka pronájmu