Vítej zlatý hattricku!

Byl to úžasný večer. Poprvé v historii české Extraligy mužů ve stolním tenisu o mistrovském titulu rozhodlo jediné utkání. Superfinále play-off hostila UNYP Arena v Praze, v hledišti bylo rekordních 1 253 diváků. Byl to pro ně nevšední zážitek. Stejně jako pro všechny účastníky tohoto velkého vyvrcholení letošní extraligové sezóny. Po téměř čtyřech hodinách rozhodlo pro obhájce titulu HB Ostrov Havlíčkův Brod v nervydrásajícím souboji s El Niněm Praha až závěrečné páté utkání večera. Tomáš Tregler v něm udolal Jiřího Vráblíka 11:8 v pátém setu a HB Ostrov mohl slavit svůj šestý mistrovský titul v krátké historii klubu!
Extraliga mužů 2022/2023, Superfinále, pá 5.5.2023, Praha
El Niňo
HB Ostrov
2:3
Pavel ŠIRUČEK – Jiří VRÁBLÍK 1:3 (-7,-4,5,-12)
Tomáš TREGLER – Tomáš KONEČNÝ 3:1 (-8,11,11,10)
Tomáš MARTINKO – Jakub ZELINKA 0:3 (-6,-6,-9)
Pavel ŠIRUČEK – Tomáš KONEČNÝ 3:2 (7,12,-9,-10,6)
Tomáš TREGLER – Jiří VRÁBLÍK 3:2 (9,-9,9,-3,8)

Vyrovnaný zápas v pražské UNYP Areně začal lépe pro El Niňo, které poslal do vedení Jiří Vráblík, který porazil havlíčkobrodskou jedničku Pavla Širučka 3:1 na sety.

Za HB Ostrov odpověděl Tomáš Tregler, který po třech bravůrně zvládnutých koncovkách přehrál Tomáše Konečného rovněž ve čtyřech setech. Souboj “trojek“ obou týmů jednoznačně vyzněl pro Jakuba Zelinku.

Hodně atypicky hrající slovenský reprezentant nedal Tomáši Martinkovi šanci na úspěch a El Niňo opět vedlo. Po přestávce přišla první pětisetová bitva večera. Pavel Širuček v ní po velkém boji získal pro HB Ostrov bod naděje, když Tomáše Konečného přehrál 11:6 v pátém setu – 2:2.

Drama vyvrcholilo v závěrečné dvouhře večera. Dva neporažení borci, Tomáš Tregler a Jiří Vráblík, se utkali o vítězný bod skvělého Superfinále. Opět rozhodovala až pátá sada. Hrdina celého utkání, Tomáš Tregler, v ní prokázal pevnější nervy. Svého velkého soupeře v dramatické partii zdolal 11:8 a HB Ostrov se radoval se svými věrnými příznivci ze šestého mistrovského titulu v historii klubu!

Text: František Zálewský