V Hodoníně bez překvapení, HB Ostrov vyhrál 3:1

Stolní tenisté HB Ostrov Havlíčkův Brod v letošním kalendářním roce v české Extralize ještě neklopýtli. Když k tomu přidáme výhru v Liberci z konce prosince natáhli v dnešním předehrávaném utkání 14. extraligového kola v Hodoníně vítěznou sérii na pět zápasů. Úřadující čeští šampióni se dvěma mladíky v sestavě vyhráli nad SKST PLUS Hodonín za sto dvacet minut 3:1.
Extraliga mužů 2021/2022, 0, st 2.2.2022
Hodonín
HB Ostrov
1:3
Štěpán BRHEL – Radek SKÁLA 1:3 (5,-6,-8,-5)
David ŠTĚPÁNEK - Michal OBEŠLO 1:3 (9,-3,-2,-3)
Oleksandr TIMOFEJEV - Ondřej KVĚTON 3:2 (8,-8,9,-9,7)
Štěpán BRHEL - Michal OBEŠLO 0:3 (-4,-7,-4)
Sestava Hodonín: Brhel Štěpán, Štěpánek David, Timofejev Oleksandr
Sestava HB Ostrov: Skála Radek, Obešlo Michal, Květon Ondřej

Domácí celek šel do zápasu s obhájci titulu povzbuzen cennou výhrou v Havířově. Hned v úvodní dvouhře však benjamínek hodonínského týmu Štěpán Brhel nestačil na Radka Skálu byť ovládl první set poměrem 11:5.V dalším průběhu utkání byl jasně lepší levoruký hráč HB Ostrov, jehož zásluhou se mistrovský celek do stal do vedení.

I v následující dvouhře se střetli borci, kteří se z tréninků havlíčkobrodského klubu dobře znají. V partii dvou zkušených borců patřila úvodní sada díky úspěšně zvládnuté koncovce Davidu Štěpánkovi. Jenže Michal Obešlo rychle “napodobil“ Radka Skálu, i on vyhrál tři sady po sobě a navýšil vedení HB Ostrov na 2:0.

Až na trojce hrající Oleksandr Timofejev dokázal přibrzdit výborně rozjetý havlíčkobrodský stroj. Ve vyrovnaném souboji sice sedmnáctiletý Ondřej Květon dokázal dvakrát smazat náskok soupeře, ale v rozhodující páté sadě se z vítězství 11:7 radoval ukrajinský stolní tenista.

Zkušený Michal Obešlo si pak ve čtvrté dvouhře večera patnáctiletého Štěpána Brhela důkladně pohlídal. Talentovaného hodonínského odchovance přehrál hladce ve třech setech a zpečetil tím vítězství HB Ostrov v poměru 3:1.

V dalším extraligovém kole se stolní tenisté HB Ostrov představí v domácím prostředí. V havlíčkobrodské Birell Aréně v pátek 18. února přivítají celek KT Praha, se kterým v loňském finále play-off bojovali o mistrovský titul.