Souboj o postup do superfinále lépe odstartoval Liberec

V Havlíčkově Brodě bylo včera rozehráno semifinále play-off české extraligy družstev mužů ve stolním tenisu. A hned úvodní zápas mezi HB Ostrov a SKST Liberec přinesl překvapivý výsledek. Obhájci mistrovského titulu bez zdravotně indisponovaného Pavla Širučka s Libercem po téměř tříhodinovém boji podlehli 2:3…
Extraliga mužů 2022/2023, SF1, po 17.4.2023, Havlíčkův Brod
HB Ostrov
Liberec
2:3
Tomáš TREGLER – Michal Beneš 3:1 (-10, 11, 11, 8)
Dmitrij PROKOPCOV – Mohamed Shouman 2:3 (7, 3, -5, -8, -7)
Tomáš MARTINKO – Jakub Seibert 3:1 (8, 15, -7, 9)
Tomáš TREGLER – Mohamed Shouman 1:3 (-5, 5, -10, -12)
Dmitrij PROKOPCOV – Michal Beneš 1:3 (-5, -9, 6, -7)
Stav série: 0:1.

Úvod zápasu probíhal v režii favorizovaného domácí celku. V první dvouhře Tomáš Tregler přehrál nebezpečného Michala Beneše ve čtyřech setech. Poté hrající trenér HB Ostrov Dmitrij Prokopcov začal skvěle partii s Mohamedem Shoumanem, když vyhrál celkem hladce úvodní dvě sady. Egypťan ale zbraně nesložil, postupně hru i skóre vyrovnal a vynutil si rozhodující pátý set. V něm už svou šanci nepustil a po výhře 11:7 srovnal stav na 1:1. Domácí šli podruhé do vedení zásluhou Tomáše Martinka, jenž s Jakubem Seibertem ztratil pouze třetí set.

Liberec ovšem potvrdil své kvality. V následující dvouhře totiž Mohamed Shouman zaskočil Tomáše Treglera. Ve vyrovnaném duelu lépe zvládl důležité koncovky třetí a čtvrté sady, čímž pro severočeský tým získal druhý bod. V závěrečné partii večera pak levoruký Michal Beneš stvrdil obrat ve skóre, v souboji generací s Dmitrijem Prokopcovem vybojoval vítězný bod SKST Liberec. Stolní tenisté HB Ostrov tak v české Extralize padli po šestnácti vyhraných zápasech v řadě. Šanci na reparát budou mít ve čtvrtek 20. dubna, kdy se v Liberci uskuteční druhé utkání této semifinálové série.