Šlágr kola pro domácí! Brod přehrál i TTC Ostravu Petra Korbela

Havlíčkův Brod – Stolní tenisté HB Ostrov Havlíčkův Brod zvítězili ve šlágru 9. kola české Extraligy nad TTC ENFIREEX Ostrava 3:0 a navýšili na čele tabulky náskok před svým dnešním soupeřem na čtyři body.
Extraliga mužů 2020/2021 , 9. kolo, čt 21.1.2021, BIRELL ARÉNA, Havlíčkův Brod
HB Ostrov
TTC ENFIREEX OSTRAVA
3:0
Tomáš Tregler – Šimon Bělík 3:2 (11:7, 11:3, 7:11, 9:11, 11:9)
Michal Obešlo – Jakub Kleprlík 3:1
Dmitrij Prokopcov – Filip Delinčák 3:0
Sestava HB Ostrov: Tomáš Tregler, Michal Obešlo, Dmitrij Prokopcov
Sestava TTC ENFIREEX OSTRAVA: Šimon Bělík, Jakub Kleprlík, Filip Delinčák
Rozhodčí: Zdeněk Jirásek – Pavel Kafka

Byť výsledek zní jednoznačně, domácí to na cestě za osmou výhrou v sezoně neměli jednoduché. Obzvlášť v úvodu utkání měli hosté slušné šance na úspěch a byli zkušeným havlíčkobrodským stolním tenistům rovnocenný soupeřem. Souboj o první místo v tabulce měl v Birell Aréně největší náboj hned v úvodním singlu. Tomáš Tregler šel poměrně rychle do vedení 2:0, jenže česká juniorská jednička šestnáctiletý Šimon Bělík se postupně rozehrával a dokázal zajímavý zápas dostat do klíčové páté sady. Vítěze určila až její dramatická koncovka, v letošní Extralize stále neporažený Tomáš Tregler vyhrál o dva míčky 11:9.

Do druhého utkání večera vlétl Jakub Kleprlík brilantně a vyhrál první set 11:4. Jenže Michal Obešlo je velký bojovník, v závěru druhé sady dokázal strhnout aktivitu na svou stranu a po nevídaném obratu přidal druhý bod HB Ostrov. Třetí dějství nabídlo souboj generací. Sedmnáctiletý Slovák Filip Delinčák si v souboji s Dmitrijem Prokopcovem nevedl vůbec špatně. Hrál odvážně a hned dva sety měl slibně rozehrané. V prvním vedl 8:4, ve třetím dokonce 10:6. Jenže ani to na bývalého českého reprezentanta nestačilo, zkušený Prokopcov zvládl důležité koncovky a zpečetil vítězství HB Ostrov nad TTC ENFIREEX Ostrava v poměru 3:0.


Ohlasy po utkání:


Fotogalerie

Moderní tréninkový komplex

Vyzkoušejte si jedny z nejlepších podmínek pro trénování v celé střední Evropě.

+420 606 705 889

Poptávka pronájmu