pátek 1.11.2024 - Muži A
NH Ostrava HB Ostrov NHO HBO
18:00

Jsme Mistři!!!

Naši borci jsou po čtvrté v řadě Mistry České republiky! Letošní a zároveň druhé Superfinále Extraligy mužů se tentokrát neuskutečnilo v Praze, ale trošku dál od Vysočiny, a to v Plzni. Zde bylo připraveno pro fanoušky, jak stolního tenisu, tak i HB Ostrov a SKST Chodov skvělé zázemí na prožití vrcholu stolního tenisu. Začalo se v 18:00 nástupem hráčů a hymny České republiky. Jako první šel do boje Pavel Širuček a Dmitrij Prokopcov. Pavel první set prohrál 7:11, ale poté se tzv."oklepal" a vyhrál 3:1. Tím dostal náš tým do vedení 1:0 na zápasy. Druhý zápas čekal Tomáše Treglera, který nastoupil proti zkušenému hráči, a to proti Antonínu Gavlasovi. Tento zápas byl nejnapínavější na celém Superfinále. Tregy první set prohrál, další dva vyhrál, ale čtvrtý set prohrál a tím se dostalo na 2:2. V tuto chvíli naši fanoušci nejvíce burcovali povzbuzováním Tomáše Treglera a také se to vyplatilo. Tregy vyhrál v posledním, pátém setu 11:7. HB Ostrov šlo do vedení 2:0 a Davidu Reitšpiesovi se muselo jít do hry mnohem lépe než Michalu Bankoszovi. David se stejně, jako Pavel musel nejdříve rozkoukat a tak první set prohrál i stejným poměrem 7:11. Ovšem další tři sety si povodil Michala Bankosze přesně tak, jak on chtěl a zvítězil 3:1. Tímto borci HB Ostrov zvítězili 3:0 a stali se tak sedminásobnými Mistra České republiky.