Jedno vítězství od Superfinále

Třetí utkání semifinále play-off extraligy mužů ve stolním tenisu opět ukázalo, jak důležité je mít k dispozici jedničku týmu. Pavel Širuček nastoupil proti Liberci podruhé, opět udělal dva body a HB Ostrov Havlíčkův Brod zvítězil 3:1. Obhájci mistrovského titulu se v sérii, hrané na tři vítězné zápasy, ujali vedení 2:1. Cestu do extraligového Superfinále mohou svěřenci trenéra Dmitrije Prokopcova uzavřít ve středu 26. dubna, kdy je v Liberci na programu čtvrté utkání této semifinálové série.
Extraliga mužů 2022/2023,SF3, ne 23.4.2023, Havlíčkův Brod
HB Ostrov
Liberec
3:2
Pavel ŠIRUČEK – Michal Beneš 3:1 (9, -5, 6, 9)
Tomáš TREGLER – Mohamed Shouman 1:3 (-8, 8, -9, -4)
Tomáš MARTINKO – Jakub Seibert 3:0 (9, 10, 6)
Pavel ŠIRUČEK – Mohamed Shouman 3:0 (6, 4, 5)

Stav série: 2:1.

V havlíčkobrodské Birell Aréně se utkaly stejné dvojice jako před několika dny v Liberci. Úvodní duel zvládl lépe Pavel Širuček, jenž nad Michalem Benešem vyhrál 3:1 na sety.


V následující dvouhře se Tomáš Tregler přetahoval s Mohamedem Shoumanem tři sety. Když ale Egypťan vyhrál koncovku třetí sady poměrem 11:9, dotáhl zbytek zápasu do vítězného konce. Také na trojce se nic neměnilo.


Tomáš Martinko opět přehrál Jakuba Seiberta, tentokrát ve třech setech. Tečku za utkáním udělal výborně hrající Pavel Širuček. S Mohamedem Shoumanem si tentokrát poradil hladce ve třech setech a zpečetil vítězství HB Ostrov nad Libercem v poměru 3:1.


K postupu do Superfinále tak havlíčkobrodským stolním tenistům zbývá vyhrát jediné utkání…Hodonín nad síly stolních tenistek HB Ostrov
Stolní tenistky HB Ostrov Havlíčkův Brod ve své premiérové sezóně mezi českou elitou vybojovaly krásné čtvrté místo. V semifinálovém měření sil s favorizovaným SKST PLUS Hodonín na obhájkyně mistrovského titulu nestačily. Po úvodní porážce 1:5 v Hodoníně, havlíčkobrodské hráčky svým soupeřkám podlehly i v domácí hale, tentokrát 0:5. I tak je konečné čtvrté místo stolních tenistek HB Ostrov v české extralize příjemným překvapením a dobrým vkladem do budoucna.


Foto: Jaroslav Loskot

Fotogalerie

Moderní tréninkový komplex

Vyzkoušejte si jedny z nejlepších podmínek pro trénování v celé střední Evropě.

+420 606 705 889

Poptávka pronájmu