HB Ostrov v Hradci Králové nezaváhal

Stolní tenisté HB Ostrov Havlíčkův Brod vstoupili do nového ročníku české Extraligy suverénně. Obhájci mistrovského titulu v utkání 2. kola základní části soutěže porazili v Hradci Králové domácí Sokol hladce 3:0 a "natáhli" svou extraligovou neporazitelnost na 76 zápasů v řadě.
Extraliga mužů 2021/2022, 2. kolo, pá 10.9.2021, Hradec Králové
Sokol Hr. Králové
HB Ostrov
0:3
Vlastimil Buben – Dmitrij PROKOPCOV 1:3 (3,-5,-6,-7)
Jakub Crha - Michal OBEŠLO 1:3 (-10,-8,12,-9)
Jan Mokrejš – Radek SKÁLA 0:3 (-7,-4,-10)
Sestava Sokol Hr. Králové: Buben Vlastimil, Crha Jakub, Mokrejš Jan
Sestava HB Ostrov: Prokopcov Dmitrij, Obešlo Michal, Skála Radek

HB Ostrov Havlíčkův Brod v dosavadní historii s královéhradeckým Sokolem dosud nikdy neprohrál. A tak to zůstalo i po dnešním utkání. V úvodní dvouhře sice Dmitrij Prokopcov prohrál první set 5:11, ale v dalším průběhu souboje s levorukým Vlastimilem Bubnem si zkušený exreprezentant nepříjemného soupeře pohlídal. Vyhrál hladce tři sady za sebou a dostal HB Ostrov do vedení 1:0.

Následující dvouhra mezi domácí jedničkou Jakubem Crhou a Michalem Obešlem byla hodně o koncovkách. Kromě třetího setu v nich byl úspěšnější havlíčkobrodský stolní tenista, který navýšil vedení svého týmu na 2:0.

Měření sil nejmladších hráčů obou týmů, Jana Mokrejše s Radkem Skálou, lépe zvládl brněnský odchovanec v barvách HB Ostrov. Zápas nijak neprodlužoval, uspěl ve třech setech a zpečetil premiérové vítězství obhájce titulu v extraligovém ročníku 2021/2022.

Extraliga mužů ve stolním tenisu teď bude mít čtrnáctidenní přestávku. Po ní si ale příznivci havlíčkobrodského stolního tenisu přijdou na své. Na HB Ostrov totiž v 38. kalendářním týdnu čekají hned dvě extraligová utkání. Obhájci mistrovského titulu nejprve v letošní domácí premiéře ve čtvrtek 23. září přivítají v televizním utkání nebezpečný Havířov, v sobotu 25. září pak v domácí Birell Aréně změří síly v odloženém střetnutí 1. kola s Libercem.