Tomáš Martinko porazil Källberga, ale Borussia zápas otočila!

Stolní tenisté HB Ostrov Havlíčkův Brod prohráli v úvodním utkání 2. fáze Ligy mistrů v Düsseldorfu s domácí Borussií 1:3. Český mistrovský celek se na ARAG Center Courtu představil jako nebojácný tým. V úvodním utkání skupiny A zanechal velmi dobrý dojem. Velkého favorita totiž dokázal potrápit víc než Ochsenhausen v nedělním bundesligovém střetnutí.
Extraliga mužů 2022/2023,0. kolo, st 9.11.2022
Borussia Düsseldorf
HB Ostrov
3:1

Utkání začalo velkou senzací, když dvacetiletý Tomáš Martinko ve své premiéře v Lize mistrů porazil dvacátého hráče světa Antona Källberga 3:1 na sety a HB Ostrov vedl 1:0.


Pavel Širuček v souboji s Timo Bollem začal skvěle, fenomenálního Němce zaskočil a vyhrál úvodní sadu 11:8. Velezkušený protivník ale dokázal rychle zareagovat a postupně partii otočil ve svůj prospěch.


Také na trojce hrající Tomáš Tregler bojoval s Kayem Stumperem čtyři sety. Škoda dobře rozehraného čtvrtého setu, kde měl český hráč šanci na srovnání stavu. Důrazně hrající Stumper však další komplikace nepřipustil, zvládl dramatickou koncovku a dostal favorizovanou Borussii do vedení 2:1.


Poté Švéd Anton Kallberg složil reparát, když ve třech setech zdolal Pavla Širučka a vybojoval pro šestinásobného šampiona Ligy mistrů vítězný bod.

Fotogalerie

Moderní tréninkový komplex

Vyzkoušejte si jedny z nejlepších podmínek pro trénování v celé střední Evropě.

+420 606 705 889

Poptávka pronájmu