První porážka HB Ostrov v letošní Extralize

Stolní tenisté HB Ostrov Havlíčkův Brod dnes sehráli dosud nejtěžší utkání v letošním ročníku české Extraligy. V dramatickém souboji v ostravské hale Černá Louka s domácím celkem TTC Ostrava 2016 nakonec po téměř třech hodinách prohráli těsně 2:3.
Extraliga mužů 2021/2022, 5. kolo, čt 14.10.2021, Ostrava
TTC Ostrava
HB Ostrov
3:2
Jakub Kleprlík – Dmitrij Prokopcov 3:1 (9,2,-6,9)
Filip Delinčák – Michal Obešlo 1:3 (9,-5,-7,-12)
Petr Korbel - Tomáš Tregler 0:3 (-9,-4,-7)
Jakub Kleprlík – Michal Obešlo 3:2 (8,11,-9,-9,10)
Filip Delinčák - Dmitrij Prokopcov 3:1 (9,-8,10,10).
Sestava TTC Ostrava: Kleprlík Jakub, Delinčák Filip, Korbel Petr
Sestava HB Ostrov: Prokopcov Dmitrij, Obešlo Michal, Tregler Tomáš
Rozhodčí: Skulina Bohumil - Petr Radim

Úvodní dvouhra "televizního šlágru" patřila Jakubu Kleprlíkovi. Ostravská jednička předvedla výborný výkon, a přestože se Dmitrij Prokopcov stále zlepšoval, nakonec prohrál 1:3 na sety.

HB Ostrov odpověděl zásluhou Michala Obešla, který houževnatého Felipa Delinčáka zdolal rovněž ve čtyřech setech. Na trojce dnes schovaný Tomáš Tregler svého bývalého zaměstnavatele z TTC Ostrava 2016 nešetřil. Havlíčkobrodský lídr přehrál českou legendu Petra Korbela hladce 3:0. Jenže pak začal podruhé úřadovat výborně hrající Jakub Kleprlík. Zápas s Michalem Obešlem rozehrál skvěle, vedl 2:0 na sety, ale Michal Obešlo vstal z mrtvých, srovnal na 2:2 a v rozhodujícím setu měl dokonce dva mečboly. Bohužel je neproměnil a z těsného vítězství 12:10 se nakonec radoval ostravský hráč.

V rozhodujícím utkání večera byl hrdinou mladý Slovák Filip Delinčák. V souboji se zkušeným Dmitrijem Prokopcovem mu vycházelo téměř vše a když Delinčák zvládl i dramatické koncovky třetího a čtvrtého setu, senzace byla na světe. HB Ostrov našel po 79 extraligových zápasech přemožitele.