Úvodním soupeřem HB Ostrov v play-off je Liberec

Opona se zvedá, boje o mistrovský titul začínají. V úterý 29. března úvodními zápasy v Chebu a Havlíčkově Brodě odstartuje play-off české Extraligy mužů ve stolním tenisu. Osm nejlepších týmů po základní části soutěže bude bojovat o titul mistra České republiky družstev mužů pro sezónu 2021/2022 . Z nejvýhodnější pozice lídra tabulky postoupil do play-off SKST Cheb. HB Ostrov Havlíčkův Brod, druhý nejlepší tým po dlouhodobé části soutěže, se ve čtvrtfinále utká s Libercem.

Obhájce mistrovského titulu zahájí čtvrtfinálovou sérii, která se hraje na dvě vítězná utkání, v domácí v Birell Aréně v úterý 29. března v 18:00 hodin.Stolní tenisté HB Ostrov Havlíčkův Brod se v play-off české Extraligy střetnou s Libercem vůbec poprvé v historii. Favoritem čtvrtfinálové série jsou obhájci mistrovského titulu, kteří s libereckým týmem ještě nikdy neprohráli. HB Ostrov má ve svém středu tři velezkušené borce, bývalé české reprezentanty Tomáše Treglera, Dmitrije Prokopcova, Michala Obešla a dva talentované mladíky Radka Skálu a Ondřeje Květona (oba členové širšího kádru mužské reprezentace ČR). Tým trenéra Bohumila Vožického se v závěru základní části soutěže dostal do výborné formy. Vyhrál devět posledních utkání v řadě, včetně dvou zápasů na stolech dvou spolufavoritů na zisk titulu SF SKK El Niňo Praha a SKST Cheb!


Pro liberecké stolní tenisty bude souboj s obhájci prvenství těžkou zkouškou. Oporami SKST Liberec, který vede bývalý český reprezentant Richard Výborný, jsou skvělý Egypťan Mohamed Shouman (vloni byl na soupisce HB Ostrov, ale složitá situace s covidem-19 ho k žádnému zápasu do Čech nepustila) a exústecký Jakub Seibert (stříbrný medailista v mixu z MEJ 2013 v Ostravě). Třetím do party je většinou dvacetiletý Michal Blinka. Také Liberec sehrál v závěru základní části extraligy několik opravdu vydařených zápasů (porazil oba ostravské celky i loňského finalistu play-off KT Praha) a k posunu na čtvrtou příčku v konečné tabulce mu nakonec scházely pouhé dva body…


Úterní utkání čtvrtfinále play-off české Extraligy HB Ostrov Havlíčkův Brod – SKST Liberec můžete sledovat ŽIVĚ v rámci streamového přenosu na:


Bilance vzájemných zápasů HB Ostrov s Libercem.

HB Ostrov s Libercem sehrál celkem 10 extraligových zápasů s bilancí: 9 výher – jedna remíza (3:3 v Liberci) – 0 porážka, skóre: 35:6!

K tomu je nutno přidat i jedno “pohárové utkání“. Vloni v prosinci HB Ostrov v semifinále Českého poháru porazil SKST Liberec 5:0.

Moderní tréninkový komplex

Vyzkoušejte si jedny z nejlepších podmínek pro trénování v celé střední Evropě.

+420 606 705 889

Poptávka pronájmu