Úspěch stolních tenistek HB Ostrov na evropské scéně!

Skvělé! Stolní tenistky HB Ostrov Havlíčkův Brod vybojovaly postup do 3. kola Evropského poháru. Svěřenkyně trenéra Bohumila Vožického obsadily v portugalské Mirandele, kde se hrála A skupina této druhé nejvýznamnější klubové soutěže v Evropě, druhé místo. HB Ostrov nejprve po velkém boji porazil rakouský LZ Linz Froschberg 3:2, aby pak v souboji o prvenství ve skupině podlehl s domácímu celku CTM Mirandela 1:3.

Havlíčkobrodským stolním tenistkám se v sobotu večer povedl fantastický obrat ve skóre, který nastartovala nejzkušenější z nich Aneta Širučková. Bývalá česká reprezentantka smetla Chang Ying-Ying hladce 3:0, když své tchajwanské soupeřce za celý zápas povolila pouhé tři míčky. HB Ostrov se tak vrátil do zápasu. A pak se děly věci. Mladší spoluhráčky Anety Kučerové, reprezentantky svých zemí, Slovenka Tatiana Kukuľková a Zdena Blašková dovedly dramatické utkání do vítězného a postupového konce.

Nejprve Tatiana Kukuľková udolala nepříjemnou běloruskou obranářku Darju Kiselovou, která vloni oblékala extraligový dres HB Ostrov. Rozhodl “zlatý set“, který tentokrát Kukuľkové neutekl a bylo srovnáno na 2:2. V rozhodující bitvě sice Zdena Blašková s maličkou Řekyní Malamateniou Papadimitriouovou ztratila úvodní sadu, ale pak svou obvyklou nezměrnou bojovností a vůlí po vítězství soupeřku přehrála. HB Ostrov tak po téměř třech hodinách zdolal rakouský LZ Linz Froschberg 3:2 a vykročil mezi dvanáct nejlepších týmů Evropského poháru!Nedělní utkání o první místo ve skupině s domácím celkem CTM Mirandela hodně ovlivnila úvodní dvouhra. Tatiana Kukuľková sice v souboji s Zhou Jingyi dokázala smazat dvousetové manko, jenže v rozhodující “zlatém setu“ selhala. Když k tomu přidáme excelentní výkon a dva důležité body zkušené internacionálky v dresu Mirandely Annamarie Erdelyiové, bylo o výsledku zápasu rozhodnuto.

Do 3. kola Evropského poháru, které se již hraje vyřazovacím způsobem, postupují oba celky. Los je na programu v úterý 24. října v 10:00 hodin. Úřední termíny pro zápasy 3. kola jsou 11. až 14. listopadu a 15. až 19. listopadu 2023.

Moderní tréninkový komplex

Vyzkoušejte si jedny z nejlepších podmínek pro trénování v celé střední Evropě.

+420 606 705 889

Poptávka pronájmu