Stolní tenistky HB Ostrov stvrdily postup do play-off

Základní část extraligových soutěží družstev ve stolním tenisu vrcholí. Ženská extraliga měla dokonce na programu závěrečné dvojkolo, které určilo účastníky nadstavbového play-off. Po dvou hladkých výhrách nad celky ze spodního patra tabulky si postup mezi osm nejlepších týmů s přehledem zajistily stolní tenistky HB Ostrov Havlíčkův Brod.

V extralize mužů pokračuje vítězná série stolních tenistů HB Ostrov. Obhájci mistrovského titulu dosáhli jedenácté výhry v řadě, tentokrát porazili TJ Ostrava KST hladce 3:0 a definitivně si zajistili postup do play-off z nejvýhodnější pozice.

V extralize žen se o víkendu urputně bojovalo o poslední místa v play-off, které se zahraje osm nejlepších celků po základní části soutěže. Suverénně si v zápasech s týmy ze spodku tabulky vedly stolní tenistky HB Ostrov Havlíčkův Brod. Nováček extraligy nejprve v pátek zdolal SF SK El Niňo Praha 6:1 a v sobotu zvítězil ve Vlašimi hladce 6:0.

Česká extraliga mužů měla na programu zápasy 16. kola. HB Ostrov Havlíčkův Brod navýšil sérii vítězných utkání na jedenáct, když zvítězil nad TJ Ostrava KST 3:0. Obhájci mistrovského titulu drží dvě kola před koncem základní části soutěže na čele tabulky čtyřbodový náskok před dvojicí pronásledovatelů SF SKK El Niňo Praha a SKST Cheb. Zároveň svěřenci trenéra Dmitrije Prokopcova mají jistotu, že půjdou do play-off z prvního místa v tabulce.

Text: František Zálewský