Stolní tenistky HB Ostrov 🏓 vyzvou španělské Linares!

Česká extraliga, Český pohár a jako třešnička na dortu Evropský pohár. Nabitý program mají v těchto dnech stolní tenistky HB Ostrov Havlíčkův Brod. Na domácí scéně letos na podzim ještě neokusily hořkost porážky, teď je ale čeká velká výzva v podobě dvojutkání 3. kola Evropského poháru se španělským celkem Tecnigen Linares. Úvodní zápas uvidí v úterý 14. listopadu od 18:00 hodin havlíčkobrodském v Kulturním domě Ostrov, odveta ve Španělsku je na programu v neděli 19. listopadu.

Tecnigen Linares není pro stolní tenistky HB Ostrov soupeřem neznámým. Utkaly se s ním letos v září v základní skupině Ligy mistryň, která se hrála v Moravském Krumlově. A byly úspěšné, havlíčkobrodské stolní tenistky tento klub z Andalusie porazily 3:1. O body HB Ostrov se svorně podělily Linda Záděrová, Tatiana Kukuľková a Zdena Blašková. V konečném pořadí skupiny B 1. fáze Ligy mistryň obsadil HB Ostrov třetí místo, Linares skončilo čtvrté.

HB Ostrov i Tecnigen Linares se pak “přesunuly“ do Evropského poháru. Ve skupinách 2. stupně shodně uspěly a vybojovaly si postup do 3. kola této druhé nejvýznamnější klubové soutěže v Evropě!
Tecnigen Linares skončil v uplynulém ročníku španělské Superdivize na druhém místě za mistrovským UCAM Cartagena. Sestavu Linares většinou tvoří jednička týmu Rumunka Roxana Istrateová a dále Korejka Ji Eunchae, Španělka Paula Medinaová případně další Rumunka Claudia Carageaová. Ve španělské Superdivizi letos na podzim Linares odehrálo pět utkání, tři z nich vyhrálo. O uplynulém víkendu Linares zvítězilo v hale CTTT Figueres 4:2, když o jeho body se podělily obě Rumunky Roxana Istrateová a Claudia Carageaová.
Utkání 3. kola Evropského poháru žen ve stolním tenisu mezi HB Ostrov Havlíčkův Brod a Tecnigen Linares se hraje v úterý 14. listopadu od 18:00 hodin. Zápas můžete sledovat i na ETTU.tv – odkaz ZDE: https://www.ettu.tv/.../hb-ostrov-zs-cze-vs.../1667035
Nenechte si špičkový stolní tenis v Kulturním domě Ostrov Havlíčkův Brod ujít.