Stolní tenisté HB Ostrov zvládli start do druhé poloviny této sezóny bravurně!

První utkání v roce 2024 odstartovalo v šest hodin. Byl to rychlý start na začátek roku. Hráči se po krátké vánoční pauze museli rychle připravit na první zápas v druhé polovině sezóny.

Jako první zápas čekal Pavla Širučka ostravský protivník Khalid Assar, který se toho nebál a do zápasu vkročil útočně. První set vyhrál, a i druhý set v koncovce taktéž získal. Zápas skončil poměrem 1:3, brodská lavička však zůstala klidná a do dalšího zápasu se pustil Tomáš Tregler proti Jakubu Kleprlíkovi. Viděli jsme parádní výměny v podání obou hráčů. Všechny sety byly poměrně vyrovnané, ale Tregy se v koncovkách nevzdal a zabojoval. Díky výhře 3:1 srovnal stav utkání na 1:1.

Následovala krátká pauza, kdy se hráči rozehráli, připravili na další utkání a diváci mezitím měli možnost občerstvení. V této krátké pauze také proběhlo losování tomboly, které se diváci mohou zúčastnit každý domácí zápas. Za Ostravu nastoupil mladý talent Štěpán Brhel proti Davidu Reitšpiesovi, který za podpory diváků a týmu vítězi v prvním setu 11:9. Štěpán Brhel Davidovi nedal nic zadarmo, ale David svými zkušenostmi a šikovnou rukou vyhrál 3:0 a tím posílá HB Ostrov do vedení 2:1. Jako poslední zápas tohoto utkání odehrál Pavel Širuček proti Jakubu Kleprlíkovi. První set nedopadl podle Pavlových očekávání, ale diváci a brodská lavička ho v tom však nenechali dlouho! Druhý set nám také umožnil vidět krásné výměny z obou stran. Širuček zvítězil 11:8. Další sety už si pohlídal, a tak po téhle dvou hodinové bitvě vítězi domácí tým HB Ostrov poměrem 3:1.