Šimon Jadrný si veze z dorosteneckého MČR bronz

Havířov – Šimon JADRNÝ vybojoval na mistrovství České republiky dorostu v Havířově bronzovou medaili. Osmnáctiletý stolní tenista HB Ostrov Havlíčkův Brod našel ve dvouhře přemožitele až v semifinále, kde prohrál s pozdějším vítězem Šimonem Bělíkem s TTC Ostrava 2016. Kolo předtím Šimon Jadrný skvěle zvládl důležitý čtvrtfinálový souboj s Adamem Štalzerem z TJ Ostrava KST, kterého přehrál 4:2 na sety a zaslouženě získal bronzovou medaili.

Druhý stolní tenista HB Ostrov v soutěži, Matěj ZÁBOJ, nejprve zdolal třineckého Jana Szotkowského 3:2, pak ale v boji o postup do osmifinále prohrál s turnajovou jedničkou Františkem Onderkou z TJ Ostrava KST v pěti setech.

Letošní M-ČR dorostenců se hrálo v Havířově v hodně “okleštěné“ podobě. Vzhledem k nařízení vlády a Ministerstva zdravotnictví ČR se program šampionátu ztenčil jen na dvouhru, které se navíc z různých důvodů nemohlo zúčastnit několik předních českých juniorů, včetně skupinky hráčů z Akademie HB Ostrov Havlíčkův Brod.

„Turnaj v Havířově hodnotím pozitivně, ačkoliv chybělo pár hráčů kvůli Covidu 19. Soustředil jsem se hlavně na sebe. Myslím si, že jsem podal dobrý výkon. Jsem spokojený. Považuji to za jeden z největších úspěchů v mé kariéře. Zároveň mě ale mrzí, že se turnaje nemohli zúčastnit všichni,“ zhodnotil své vystoupení v Havířově Šimon Jadrný, pro kterého to byla již pátá medaile z českých mládežnických šampionátů. První ve dvouhře!

Osmnáctiletý stolní tenista HB Ostrov překonal na cestě na stupně vítězů tři překážky. Která byla nejtěžší? “Pro mě byl nejtěžší zápas s Beránkem. Prohrával jsem už 1:3 na sety, ale nakonec se mi podařilo utkání otočit. Také čtvrtfinálový souboj o medaili se Štalzerem byl velice těžký,“ uvedl Šimon Jadrný, jenž zároveň přiznal, že ostravský Adam Štalzer je pro něj hodně častým soupeřem… „S Adamem se dobře známe. Dalo se předpokládat, že to bude vyrovnaný zápas. Šel jsem do něj s tím, že je to těžký soupeř, se kterým to mám 50 na 50. Jsem rád, že se mi nakonec podařilo utkání dotáhnout do vítězného konce.“

Pro rodáka z Jihlavy přitom nezačala letošní sezóna zrovna ideálně. „Na konci srpna jsem musel jít na operaci s uchem, proto jsem nemohl měsíc trénovat. Teď se snažím tréninkové manko dohnat, co nejvíce to jde,“ prozradil Jadrný, který si pochvaloval prostory haly Tréninkového reprezentačního centra v Havířově: „V Havířově už jsem měl možnost hrát ligu, a tak to pro mě nebylo takové překvapení. Nová hala v Havířově se mi libí, je v ní skvělé prostředí pro hráče. Jsem rád, že jsem si tu mohl zahrát.“

Od pondělí 12. října bude v Česku zakázán veškerý organizovaný sport. Restrikce kvůli koronaviru budou platit od pondělí 12. října - zatím na 14 dní.

Moderní tréninkový komplex

Vyzkoušejte si jedny z nejlepších podmínek pro trénování v celé střední Evropě.

+420 606 705 889

Poptávka pronájmu