Obrovská bitva s Bogorií se smolným koncem pro HB Ostrov

Stolní tenisté HB Ostrov Havlíčkův Brod 👍 vstoupili do osmifinálové fáze Evropského poháru nevídanou bitvou s Bogorií Grodzisk Mazowiecki, v níž hned čtyřikrát o vítězi rozhodoval tzv. “zlatý set“. Nakonec se po téměř tříhodinovém boji z těsné výhry 3:2 radoval úřadující polský vicemistr. Vítězství Bogorie pečetil v závěrečné dvouhře, jak jinak než ve “zlatém setu“, český reprezentant Pavel Širuček.

Lepší začátek utkání si HB Ostrov ani nemohl přát. Tomáš Tregler po fantastickém výkonu přehrál českou reprezentační jedničku v barvách Bogorie Pavla Širučka ve třech setech.

Následující partie přinesla velké drama do posledního míčku. Dmitrij Prokopcov se nevzdal ani za nepříznivého stavu 0:2 a poslal zápas s Markem Badowskim do páté sady. Ve zlatém setu si ale Dima vybral kopec smůly, v koncovce, vedl 5:3, Badowski ale záhy srovnal na 5:5 a pak v závěrečné výměně zkrácené sady se štěstím vybojoval vítězný bod.

Za stavu 1:1 se za stůl postavili Michal Obešlo a čerstvý kadetský vicemistra světa Milosz Redzimski. Michal nad talentovaným polským mladíkem vyhrál hladce dva sety, jenže pak se soupeř zbavil respektu a vyrovnal na 2:2. Opět rozhodoval zlatý set… Tentokrát se štěstí usmálo na havlíčkobrodskou stranu. Michal Obešlo vyhrál 6:4 a dostal HB Ostrov podruhé do vedení.

Následovala partie jedniček obou týmů Tomáše Treglera a Marka Badowského. I ona dospěla do zlatého setu. Jeho úvod patřil polskému reprezentantovi, který svůj několika bodový náskok udržel až do konce a vyrovnal stav celého utkání na 2:2.

Tečku za neskutečnou bitvou udělal druhý “český souboj“ - tentokrát mezi Dmitrijem Prokopcovem a Pavlem Širučkem. A byla z toho další pětisetová bitva. V rozhodujícím zlatém setu si smolař utkání Dmitrij Prokopcov vypil kalich hořkosti až do dna. Z vítězství radoval Pavel Širuček.

Druhý a zároveň závěrečný zápas v turnaji čeká HB Ostrov v neděli 12. prosince, kdy se úřadující čeští šampióni od 16:00 hodin (SEČ) střetnou s rakouským UTTC Stockerau.