Na Ostrov se vrací Liga mistrů ve stolním tenise

Krátce po mistrovství Evropy družstev, které v neděli vyvrcholilo ve švédské Malmö, přichází na řadu další významná sportovní akce. V závěru tohoto týdne bude úvodním kolem zahájen nový ročník Ligy mistrů ve stolním tenisu. Stejně jako vloni uskuteční se jedna ze základních skupin v Havlíčkově Brodě. Od 22. do 24. září bude Kulturní dům Ostrov hostit skupinu C, ve které se kromě stolních tenistů domácího HB Ostrov představí další tři týmy. O jediné postupové místo do další fáze soutěže budou spolu s českými šampióny usilovat celky rakouského Stockerau, italské Messiny a rumunského týmu CSS-CZAK Odorheiu Secuiesc.

Na evropském šampionátu družstev v Malmö startovali trojlístek stolních tenistů HB Ostrov Havlíčkův Brod. Nejspokojenější mohla být Tatiana Kukuľková, která v barvách slovenské reprezentace dosáhla na postup do čtvrtfinále ME, což zároveň znamená i jistou účast na mistrovství světa družstev v roce 2024 v Busanu. Velmi dobrý turnaj v Malmö odehrála Zdena Blašková. Česká reprezentantka ze čtyřech zápasů hned tři vyhrála, a tak může smutnit jen z toho, že se českému reprezentačnímu týmu žen nepodařilo postoupit mezi osm nejlepších družstev turnaje.


Bohužel ani muži České republiky s Pavlem Širučkem v sestavě na postup do čtvrtfinále ME nedosáhli. Po druhém místě ve skupině B v osmifinále narazili na Portugalce. Zápas se českým stolním tenistům moc nevydařil, s favorizovaným soupeřem prohráli hladce 0:3.

Po evropském šampionátu družstev teď pozornost příznivců stolního tenisu poutá Liga mistrů. HB Ostrov chce v domácím prostředí zopakoval loňský postup do druhé fáze nejprestižnější klubové soutěže v Evropě. Trenér Tomáš Demek bude mít k dispozici kvarteto hráčů, které tvoří Pavel Širuček, David Reitšpies, Tomáš Tregler a Tomáš Martinko. Havlíčkobrodský tým vstoupí do třídenního turnaje v pátek 22. září ve 13:30 hodin utkáním s rumunským celkem CSS-CZAK Odorheiu Secuiesc. V sobotu 23. září a v neděli 24. září mají zápasy HB Ostrov začátek v 18:00 hodin. Soupeřem českých šampiónů budou rakouské PANACEO Stockerau a na závěr turnaje italská Top Spin Messina EUCI.


Do letošní pohárové Evropy tento týden vstoupí také stolní tenistky HB Ostrov Havlíčkův Brod. Čeká je premiérové vystoupení v Lize mistryň. Představí se v Moravském Krumlově, který bude hostit skupinu B první fáze této prestižní soutěže. Kromě pořádajícího celku TT Moravský Krumlov budou na jihu Moravy dále startovat Budaörsi SC, španělské Linares a francouzské Jousé les Tour. Trenér Bohumil Vožický má ve svém družstvu osmapadesátou hráčku světového žebříčku Slovenku Tatianu Kukuľkovou, a dále Zdenu Blaškovou, Lindu Záděrovou a teprve patnáctiletou českou juniorskou reprezentantku Veroniku Polákovou.

Moderní tréninkový komplex

Vyzkoušejte si jedny z nejlepších podmínek pro trénování v celé střední Evropě.

+420 606 705 889

Poptávka pronájmu