Jak si HB Ostrov zítra povede v Polsku?

Čtvrteční úvodní zápas skupiny B otevře program druhé fáze Ligy mistrů ve stolním tenisu 2023/2024. Střetnou se v něm “staří známí“ Bogoria Grodzisk Mazowiecki a HB Ostrov Havlíčkův Brod. Půjde již o šesté měření sil úřadujících šampionů polské Superligy a české Extraligy v rámci evropských klubových soutěží. Dosavadní bilance je mírně nakloněna pro HB Ostrov, který vyhrál tři z pěti utkání…

Zajímavostí je, že HB Ostrov Havlíčkův Brod se s Bogorií potkává přesně po roce opět ve stejné fázi Ligy mistrů. Letos je třetím do party TTC Neu Ulm. Zatímco favorizovaný německý klub, který má na soupisce hned tři hráče z TOP 10 světového žebříčku, má jediný cíl – vyhrát celou Ligu mistrů, HB Ostrov a Bogoria si to opět rozdají o druhé místo ve skupině, které bude znamenat postup do čtvrtfinále Evropského poháru. Vloni byla v tomto souboji úspěšnější Bogoria, jak tomu bude letos?


Hodně napoví již čtvrteční utkání na polské půdě. Oba týmy jsou v dobré formě, Bogoria vede polskou Superligu, HB Ostrov je v průběžné tabulce české Extraligy zatím druhý.


Bogorie Grodzisk Mazowiecki má velice kvalitní a výkonnostně vyvážený hráčský kádr. Vycházející hvězdou nejen Bogorie ale celého polského stolního tenisu je teprve sedmnáctiletý Milosz Redzimski. Tento věkem ještě junior se zabydlel v polské reprezentační družině mužů, v klubovém dresu je oporou svého týmu, o čemž nejlépe hovoří jeho nedávné vítězství v polské Superlize nad vicemistrem světa z roku 2021 Švédem Trulsem Moregärdhem (mimo jiné hráče TTC Neu Ulm pro Ligu mistrů!). Tým trenéra Tomasze Redzimského dále tvoří zkušený řecký obranář Panagiotis Gionis, Korejec Jin Takyua, Marek Badowski a Michal Gawlas.


Trenér HB Ostrov Havlíčkův Brod Tomáš Demek spoléhá na spolehlivý čtyřlístek hráčů, který tvoří Pavel Širuček, Tomáš Tregler, David Reitšpies a Tomáš Martinko.

Moderní tréninkový komplex

Vyzkoušejte si jedny z nejlepších podmínek pro trénování v celé střední Evropě.

+420 606 705 889

Poptávka pronájmu