HB Ostrov se vrátil do pohárové Evropy impozantně!

Stolní tenisté HB Ostrov prošli suverénně turnajem 1. fáze Evropského poháru, který po tři dny hostila havlíčkobrodská Birell Aréna. Úřadující český šampión vyhrál všechny své zápasy, v tom závěrečném utkání skupiny B zvítězil nad Fortunou Kyjev 3:1 a bez ztráty “kytičky“ postoupil z prvního místa do druhé fáze Evropského poháru. Ta se bude hrát opět skupinovým systémem od 10. do 12. prosince a HB Ostrov se již může těšit na velice atraktivní soupeře.

Zápas úřadujících českých a ukrajinských šampionů byl opravdovým vyvrcholením “havlíčkobrodského“ turnaje. V úvodní dvouhře Tomáš Tregler v duelu s nepříjemným Viktorem Jefimovem přes slibný začátek a náskok 8:4 nakonec ztratil vůbec první set v turnaji. A bylo ještě hůř. Zkušený Jefimov se viditelně uklidnil, nepustil Tomáše Treglera k jeho obvyklé nátlakové hře a po třísetové výhře získal první bod Fortuny.


Dvacetiletý Anton Limonov pak s Michalem Obešlem hladce prohrál dva sety, ale postupně se zlepšoval a začal zlobit. Rázem z toho byla vyrovnaná partie. Klíčový okamžik přišel v dramatické koncovce čtvrté sady, v níž Michal Obešlo odvrátil tři setboly soupeře, aby pak za stavu 12:11 proměnil svůj první mečbol ve vyrovnávací bod HB Ostrov.


Souboj trojek obou týmů se od začátku lépe vyvíjel pro Dmitrije Prokopcova, který levorukého ukrajinského mladíka Bohdana Sinkeviče zdolal ve třech setech.


Druhé vystoupení Tomáše Treglera ve “finálovém utkání“ nezačalo zrovna šťastně, s houževnatým Antonem Limonovem dvakrát prohrával, ale bojoval, dokázal srovnal krok a dotáhnul zápas do “zlatého setu“! V rozhodující zkrácené hře pak Tomáš TREGLER vydřel vítězný bod HB Ostrov a zajistil tak havlíčkobrodským stolním tenistům prvenství v celém turnaji.Europe Cup Men 2021/2022
1. stupeň
Skupina B - 4. kolo
HB Ostrov Havlíčkův Brod - Fortuna Kyjev 3:1
Tomáš TREGLER – Viktor JEFIMOV 0:3 (-10,-4,-6), Michal OBEŠLO - Anton LIMONOV 3:1 (7,3,-9,11), Dmitrij PROKOPCOV – Bohdan SINKEVIČ 3:0 (8,4,12), Tomáš TREGLER - Anton LIMONOV 3:2 (-5,9,-5,7,2).
GDCS Juncal - Logis Auderghem 3:0.
Konečné pořadí ve skupině B: 1. HB Ostrov Havlíčkův Brod 8 bodů, 2. Fortuna Kyjev 7 b., 3. GDCS Juncal 6 b., 4. Club Tenis de Mesa Monte Porreiro 5 b., 5. Logis Auderghem TT 4 body.

Fotogalerie

Moderní tréninkový komplex

Vyzkoušejte si jedny z nejlepších podmínek pro trénování v celé střední Evropě.

+420 606 705 889

Poptávka pronájmu