Extraliga zažije restart!

Po dvouměsíční přestávce se už příští týden opět rozjedou obě nejvyšší domácí ligové soutěže. Česká asociace stolního tenisu obdržela od Ministerstva zdravotnictví Stanovení závazných hygienicko-epidemických podmínek pro konání významných sportovních akcí nebo soutěže. V praxi tento dokument povoluje konání profesionálních soutěží i v nejvyšší stupni Protiepidemického systému PES v souladu s pravidly pro konání sportovních soutěží v době pandemie onemocnění COVID-19 vydanými Národní sportovní agenturou..

Extraliga mužů a Extraliga žen tak mohou v lednu 2021 pokračovat podle rozlosování, které ředitel soutěží ČAST rozeslal klubům už v polovině prosince. Jako první vstoupí do bojů o mistrovské body muži. Ve čtvrtek 7. ledna 2021 od 18 hodin přivítají před kamerami ping-pong.tv a ArenaSport TV hráči TTC Enfireex Ostrava družstvo TJ Sokol PP Hradec Králové 2. O den později přijdou na řadu další čtyři duely 11. kola. Podle rozlosování čeká hráče pořádný maraton, jen v lednu by se mělo odehrát šest kol. Ženy svoji soutěž zahájí později. První dvojkolo je čeká ve dnech 22. – 24. ledna 2021.

Vedení ČAST připravilo pro všechny kluby podrobný Manuál pro organizační a hygienické zajištění utkání družstev, který velmi podrobně a přesně určuje, co je potřeba pro naplnění podmínek, určených Ministerstvem zdravotnictví, udělat. Ať už se jedná o rozdělení sportoviště na jednotlivé zóny, přípravu před utkáním nebo utkání samotného. Hrát se bude, podobně jako v jiných sportech, pochopitelně bez přítomnosti diváků.

Pro všechny kluby navíc platí povinnost zajistit si samy vyšetření hráčů či hráček na přítomnost viru SARS-CoV-2 formou RT-PCR nebo antigenního testu na přítomnost antigenu SARS-CoV-2, včetně úhrady uvedených testů.

V nejbližších dnech bude ve Výsledkovém servisu STIS aktualizováno rozlosování obou soutěží. Ostatní soutěže řízené ČAST jsou prozatím stále pozastaveny. Jedná se o soutěže od 1. ligy mužů a žen směrem dolů, hrát se nemohou ani soutěže řízené krajskými a regionálními svazy. Stejně tak je zrušen první bodovací turnaj mládeže v roce 2021, který se měl uskutečnit v polovině ledna v Liberci a Jablonci nad Nisou.

Manuál pro pořádání soutěží najdete ZDE

Los Extraligy mužů najdete ZDE

Moderní tréninkový komplex

Vyzkoušejte si jedny z nejlepších podmínek pro trénování v celé střední Evropě.

+420 606 705 889

Poptávka pronájmu