“Zlatý zápas“ poslal do semifinále Borges

Stolní tenisté HB Ostrov Havlíčkův Brod 🙌 na postup do semifinále Evropského poháru nedosáhli. V odvetném čtvrtfinálovém utkání dnes ve španělském Borges prohráli 2:3, i když pro ně zápas začal hodně slibně. Michal Obešlo totiž v úvodní dvouhře porazil jedničku domácích Viktora Brodda, ale na tento úspěšný výsledek už žádný z havlíčkobrodských stolních tenistů navázat nedokázal. Borges si po vítězství 3:2 vynutilo tzv. “Zlatý zápas“, ve kterém Marc Duran s Joanem Masien rozhodli o postupu španělského týmu mezi čtyři nejlepší týmy Evropského poháru.
Extraliga mužů 2021/2022, EL, pá 21.1.2022
ASAI Borges Vall
HB Ostrov
3:2
Viktor BRODD - Michal OBEŠLO 1:3 (9,-6,-9,-4)
Marc DURAN - Tomáš TREGLER 3:2 (-17,10,1,-9,2)
Joan MASIP - Dmitrij PROKOPCOV 3:0 (7,11,6)
Viktor BRODD - Tomáš TREGLER 2:3 (-5,8,7,-7,-4)
Marc DURAN - Marc DURAN 3:0 (9,9,5)
Sestava ASAI Borges Vall: Brodd Viktor, Duran Marc, Masip Joan
Sestava HB Ostrov: Obešlo Michal, Tregler Tomáš, Prokopcov Dmitrij

V úvodní dvouhře večera Michal Obešlo dokonale zaskočil domácí jedničku Viktora Brodda. Měl výborné začátky setů a nepouštěl levorukého Švéda k jeho rychlé hře nad stolem. Brodd sice první sadu ještě stihl otočit, ale zbývající pasáže zápasu již patřili nadšeně hrajícímu českému borci, který poslal HB Ostrov do vedení.

Marc Duran se oproti prvnímu utkání v Havlíčkově Brdě výrazně zlepšil a Tomáše Treglera pořádně proháněl. První sadu Španěl prohrál 17:19, jenže pak získal dva sety za sebou. Tomáš se vrátil do zápasu vyhranou koncovkou čtvrté sady. V ošidném “zlatém setu“ měl ale opět navrch Duran a vyrovnal stav utkání na 1:1.

Bylo zaděláno na velké drama. Dmitrij Prokopcov se stejně jako před týdnem v Birell Aréně utkal s Joanem Masipem. Tentokrát souboj těchto hráčů ovládl domácí stolní tenista, hlavně poté, co zvládl dramatický závěr druhého setu.

V následující partii jedniček obou kolektivů byl ve velké psychické výhodě Viktor Brodd, jeho tým vedl 2:1 a měl k vítězství a postupu blíž. Tomáš Tregler měl před sebou těžký úkol - odvrátit případný konec zápasu. Začal dobře a získal první sadu poměrem 11:5. Jenže houževnatý Švéd kontroval a otočil vývoj obrovské bitvy ve svůj prospěch. Tomáš ovšem prokázal srdce bojovníka, dřel, rval se o každý míček, až dotáhl zápas do “zlatého setu.“ A tentokrát se v něm přiklonilo štěstí na stranu HB Ostrov. Bylo srovnáno na 2:2!

Pátá dvouhra večera svedla Marca Durana a Michala Obešla. První dvě sady byly o koncovkách, které lépe vyšly španělskému hráči. Vedení 2:0 Durana uklidnilo a ten poslal tento čtvrtfinálový maratón poprvé v historii evropských pohárových soutěží “Zlatého zápasu“. V něm se štěstí přiklonilo ke španělskému celku, HB Ostrov se ale s letošní pohárovou Evropou rozloučil se ctí.